KYOCERA AVX KGM03AR71A221MH
Part No.:
KGM03AR71A221MH
Datasheet:
AnpuKGM03AR71A221MH.pdf
Description:
CAP CER 220PF 10V X7R 0201
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM03AR71A221MH on Anpu?
3. Are the KGM03AR71A221MH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM03AR71A221MH?
Image KGM03AR71A221MH
Part Number KGM03AR71A221MH
Product Status Active
Capacitance 220 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)