KYOCERA AVX KGM03AR71A392KH
Part No.:
KGM03AR71A392KH
Datasheet:
AnpuKGM03AR71A392KH.pdf
Description:
CAP CER 3900PF 10V X7R 0201
Capacitance:
3900 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM03AR71A392KH on Anpu?
3. Are the KGM03AR71A392KH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM03AR71A392KH?
Image KGM03AR71A392KH
Part Number KGM03AR71A392KH
Product Status Active
Capacitance 3900 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)