KYOCERA AVX KGM03AR71A562KH
Part No.:
KGM03AR71A562KH
Datasheet:
AnpuKGM03AR71A562KH.pdf
Description:
CAP CER 5600PF 10V X7R 0201
Capacitance:
5600 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM03AR71A562KH on Anpu?
3. Are the KGM03AR71A562KH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM03AR71A562KH?
Image KGM03AR71A562KH
Part Number KGM03AR71A562KH
Product Status Active
Capacitance 5600 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)