KYOCERA AVX KGM03AR71C152JH
Part No.:
KGM03AR71C152JH
Datasheet:
AnpuKGM03AR71C152JH.pdf
Description:
CAP CER 1500PF 16V X7R 0201
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM03AR71C152JH on Anpu?
3. Are the KGM03AR71C152JH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM03AR71C152JH?
Image KGM03AR71C152JH
Part Number KGM03AR71C152JH
Product Status Active
Capacitance 1500 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)