KYOCERA AVX KGM03AR71E222KN
Part No.:
KGM03AR71E222KN
Datasheet:
AnpuKGM03AR71E222KN.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 25V X7R 0201
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM03AR71E222KN on Anpu?
3. Are the KGM03AR71E222KN price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM03AR71E222KN?
Image KGM03AR71E222KN
Part Number KGM03AR71E222KN
Product Status Active
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)