KYOCERA AVX KGM03AR71H471JH
Part No.:
KGM03AR71H471JH
Datasheet:
AnpuKGM03AR71H471JH.pdf
Description:
CAP CER 470PF 50V X7R 0201
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM03AR71H471JH on Anpu?
3. Are the KGM03AR71H471JH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM03AR71H471JH?
Image KGM03AR71H471JH
Part Number KGM03AR71H471JH
Product Status Active
Capacitance 470 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)