KYOCERA AVX KGM03AV50J473ZH
Part No.:
KGM03AV50J473ZH
Datasheet:
AnpuKGM03AV50J473ZH.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 6.3V Y5V 0201
Series:
KGM - Y5V
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM03AV50J473ZH on Anpu?
3. Are the KGM03AV50J473ZH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM03AV50J473ZH?
Image KGM03AV50J473ZH
Part Number KGM03AV50J473ZH
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - Y5V
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance -20%, +80%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient Y5V (F)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)