KYOCERA AVX KGM03BR51E104KN
Part No.:
KGM03BR51E104KN
Datasheet:
AnpuKGM03BR51E104KN.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 25V X5R 0201
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.014" (0.35mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM03BR51E104KN on Anpu?
3. Are the KGM03BR51E104KN price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM03BR51E104KN?
Image KGM03BR51E104KN
Part Number KGM03BR51E104KN
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.014" (0.35mm)