KYOCERA AVX KGM03BR51E104MN
Part No.:
KGM03BR51E104MN
Datasheet:
AnpuKGM03BR51E104MN.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 25V X5R 0201
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.014" (0.35mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM03BR51E104MN on Anpu?
3. Are the KGM03BR51E104MN price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM03BR51E104MN?
Image KGM03BR51E104MN
Part Number KGM03BR51E104MN
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.014" (0.35mm)