KYOCERA AVX KGM05ACG1E101KN
Part No.:
KGM05ACG1E101KN
Datasheet:
AnpuKGM05ACG1E101KN.pdf
Description:
CAP CER 100PF 25V C0G/NP0 0402
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM05ACG1E101KN on Anpu?
3. Are the KGM05ACG1E101KN price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM05ACG1E101KN?
Image KGM05ACG1E101KN
Part Number KGM05ACG1E101KN
Product Status Active
Capacitance 100 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)