KYOCERA AVX KGM05ACG1E470KN
Part No.:
KGM05ACG1E470KN
Datasheet:
AnpuKGM05ACG1E470KN.pdf
Description:
CAP CER 47PF 25V C0G/NP0 0402
Capacitance:
47 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM05ACG1E470KN on Anpu?
3. Are the KGM05ACG1E470KN price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM05ACG1E470KN?
Image KGM05ACG1E470KN
Part Number KGM05ACG1E470KN
Product Status Active
Capacitance 47 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)