KYOCERA AVX KGM05ACG1E5R6BH
Part No.:
KGM05ACG1E5R6BH
Datasheet:
AnpuKGM05ACG1E5R6BH.pdf
Description:
CAP CER 5.6PF 25V C0G/NP0 0402
Capacitance:
5.6 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM05ACG1E5R6BH on Anpu?
3. Are the KGM05ACG1E5R6BH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM05ACG1E5R6BH?
Image KGM05ACG1E5R6BH
Part Number KGM05ACG1E5R6BH
Product Status Active
Capacitance 5.6 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)