KYOCERA AVX KGM05ACG1H121JN
Part No.:
KGM05ACG1H121JN
Datasheet:
AnpuKGM05ACG1H121JN.pdf
Description:
CAP CER 120PF 50V C0G/NP0 0402
Capacitance:
120 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM05ACG1H121JN on Anpu?
3. Are the KGM05ACG1H121JN price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM05ACG1H121JN?
Image KGM05ACG1H121JN
Part Number KGM05ACG1H121JN
Product Status Active
Capacitance 120 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)