KYOCERA AVX KGM05ACG1H180GH
Part No.:
KGM05ACG1H180GH
Datasheet:
AnpuKGM05ACG1H180GH.pdf
Description:
CAP CER 18PF 50V C0G/NP0 0402
Series:
KGM - C0G
Capacitance:
18 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM05ACG1H180GH on Anpu?
3. Are the KGM05ACG1H180GH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM05ACG1H180GH?
Image KGM05ACG1H180GH
Part Number KGM05ACG1H180GH
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 18 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)