KYOCERA AVX KGM05ACG1H270JN
Part No.:
KGM05ACG1H270JN
Datasheet:
AnpuKGM05ACG1H270JN.pdf
Description:
CAP CER 27PF 50V C0G/NP0 0402
Capacitance:
27 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM05ACG1H270JN on Anpu?
3. Are the KGM05ACG1H270JN price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM05ACG1H270JN?
Image KGM05ACG1H270JN
Part Number KGM05ACG1H270JN
Product Status Active
Capacitance 27 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)