KYOCERA AVX KGM05ACG1H6R8CN
Part No.:
KGM05ACG1H6R8CN
Datasheet:
AnpuKGM05ACG1H6R8CN.pdf
Description:
CAP CER 6.8PF 50V C0G/NP0 0402
Capacitance:
6.8 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM05ACG1H6R8CN on Anpu?
3. Are the KGM05ACG1H6R8CN price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM05ACG1H6R8CN?
Image KGM05ACG1H6R8CN
Part Number KGM05ACG1H6R8CN
Product Status Active
Capacitance 6.8 pF
Tolerance ±0.25pF
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)