KYOCERA AVX KGM05AR50G474MH
Part No.:
KGM05AR50G474MH
Datasheet:
AnpuKGM05AR50G474MH.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 4V X5R 0402
Series:
KGM - X5R
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
4V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM05AR50G474MH on Anpu?
3. Are the KGM05AR50G474MH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM05AR50G474MH?
Image KGM05AR50G474MH
Part Number KGM05AR50G474MH
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - X5R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 4V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)