KYOCERA AVX KGM05AR50J225MN
Part No.:
KGM05AR50J225MN
Datasheet:
AnpuKGM05AR50J225MN.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 6.3V X5R 0402
Series:
KGM - X5R
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM05AR50J225MN on Anpu?
3. Are the KGM05AR50J225MN price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM05AR50J225MN?
Image KGM05AR50J225MN
Part Number KGM05AR50J225MN
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - X5R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)