KYOCERA AVX KGM05AR71C222KN
Part No.:
KGM05AR71C222KN
Datasheet:
AnpuKGM05AR71C222KN.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 16V X7R 0402
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM05AR71C222KN on Anpu?
3. Are the KGM05AR71C222KN price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM05AR71C222KN?
Image KGM05AR71C222KN
Part Number KGM05AR71C222KN
Product Status Active
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)