KYOCERA AVX KGM05AR71C392KH
Part No.:
KGM05AR71C392KH
Datasheet:
AnpuKGM05AR71C392KH.pdf
Description:
CAP CER 3900PF 16V X7R 0402
Capacitance:
3900 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM05AR71C392KH on Anpu?
3. Are the KGM05AR71C392KH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM05AR71C392KH?
Image KGM05AR71C392KH
Part Number KGM05AR71C392KH
Product Status Active
Capacitance 3900 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)