KYOCERA AVX KGM05AR71C682KN
Part No.:
KGM05AR71C682KN
Datasheet:
AnpuKGM05AR71C682KN.pdf
Description:
CAP CER 6800PF 16V X7R 0402
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM05AR71C682KN on Anpu?
3. Are the KGM05AR71C682KN price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM05AR71C682KN?
Image KGM05AR71C682KN
Part Number KGM05AR71C682KN
Product Status Active
Capacitance 6800 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)