KYOCERA AVX KGM05AR71E104MH
Part No.:
KGM05AR71E104MH
Datasheet:
AnpuKGM05AR71E104MH.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0402
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM05AR71E104MH on Anpu?
3. Are the KGM05AR71E104MH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM05AR71E104MH?
Image KGM05AR71E104MH
Part Number KGM05AR71E104MH
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)