KYOCERA AVX KGM05AR71E332KN
Part No.:
KGM05AR71E332KN
Datasheet:
AnpuKGM05AR71E332KN.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 25V X7R 0402
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM05AR71E332KN on Anpu?
3. Are the KGM05AR71E332KN price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM05AR71E332KN?
Image KGM05AR71E332KN
Part Number KGM05AR71E332KN
Product Status Active
Capacitance 3300 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)