KYOCERA AVX KGM05AR71H153MH
Part No.:
KGM05AR71H153MH
Datasheet:
AnpuKGM05AR71H153MH.pdf
Description:
CAP CER 0.015UF 50V X7R 0402
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM05AR71H153MH on Anpu?
3. Are the KGM05AR71H153MH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM05AR71H153MH?
Image KGM05AR71H153MH
Part Number KGM05AR71H153MH
Product Status Active
Capacitance 0.015 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)