KYOCERA AVX KGM05AR71H221JN
Part No.:
KGM05AR71H221JN
Datasheet:
AnpuKGM05AR71H221JN.pdf
Description:
CAP CER 220PF 50V X7R 0402
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM05AR71H221JN on Anpu?
3. Are the KGM05AR71H221JN price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM05AR71H221JN?
Image KGM05AR71H221JN
Part Number KGM05AR71H221JN
Product Status Active
Capacitance 220 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)