KYOCERA AVX KGM05AV51A224ZH
Part No.:
KGM05AV51A224ZH
Datasheet:
AnpuKGM05AV51A224ZH.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 10V Y5V 0402
Series:
KGM - Y5V
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM05AV51A224ZH on Anpu?
3. Are the KGM05AV51A224ZH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM05AV51A224ZH?
Image KGM05AV51A224ZH
Part Number KGM05AV51A224ZH
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - Y5V
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.22 µF
Tolerance -20%, +80%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient Y5V (F)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)