KYOCERA AVX KGM15ACG1C101KM
Part No.:
KGM15ACG1C101KM
Datasheet:
AnpuKGM15ACG1C101KM.pdf
Description:
CAP CER 100PF 16V C0G/NP0 0603
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM15ACG1C101KM on Anpu?
3. Are the KGM15ACG1C101KM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM15ACG1C101KM?
Image KGM15ACG1C101KM
Part Number KGM15ACG1C101KM
Product Status Active
Capacitance 100 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)