KYOCERA AVX KGM15ACG1C221JT
Part No.:
KGM15ACG1C221JT
Datasheet:
AnpuKGM15ACG1C221JT.pdf
Description:
CAP CER 220PF 16V C0G/NP0 0603
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM15ACG1C221JT on Anpu?
3. Are the KGM15ACG1C221JT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM15ACG1C221JT?
Image KGM15ACG1C221JT
Part Number KGM15ACG1C221JT
Product Status Active
Capacitance 220 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)