KYOCERA AVX KGM15ACG1C8R2CT
Part No.:
KGM15ACG1C8R2CT
Datasheet:
AnpuKGM15ACG1C8R2CT.pdf
Description:
CAP CER 8.2PF 16V C0G/NP0 0603
Capacitance:
8.2 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM15ACG1C8R2CT on Anpu?
3. Are the KGM15ACG1C8R2CT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM15ACG1C8R2CT?
Image KGM15ACG1C8R2CT
Part Number KGM15ACG1C8R2CT
Product Status Active
Capacitance 8.2 pF
Tolerance ±0.25pF
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)