KYOCERA AVX KGM15ACG1E100KM
Part No.:
KGM15ACG1E100KM
Datasheet:
AnpuKGM15ACG1E100KM.pdf
Description:
CAP CER 10PF 25V C0G/NP0 0603
Capacitance:
10 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM15ACG1E100KM on Anpu?
3. Are the KGM15ACG1E100KM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM15ACG1E100KM?
Image KGM15ACG1E100KM
Part Number KGM15ACG1E100KM
Product Status Active
Capacitance 10 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)