KYOCERA AVX KGM15ACG1E270JM
Part No.:
KGM15ACG1E270JM
Datasheet:
AnpuKGM15ACG1E270JM.pdf
Description:
CAP CER 27PF 25V C0G/NP0 0603
Capacitance:
27 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM15ACG1E270JM on Anpu?
3. Are the KGM15ACG1E270JM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM15ACG1E270JM?
Image KGM15ACG1E270JM
Part Number KGM15ACG1E270JM
Product Status Active
Capacitance 27 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)