KYOCERA AVX KGM15ACG1E331JM
Part No.:
KGM15ACG1E331JM
Datasheet:
AnpuKGM15ACG1E331JM.pdf
Description:
CAP CER 330PF 25V C0G/NP0 0603
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM15ACG1E331JM on Anpu?
3. Are the KGM15ACG1E331JM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM15ACG1E331JM?
Image KGM15ACG1E331JM
Part Number KGM15ACG1E331JM
Product Status Active
Capacitance 330 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)