KYOCERA AVX KGM15ACG1E470JM
Part No.:
KGM15ACG1E470JM
Datasheet:
AnpuKGM15ACG1E470JM.pdf
Description:
CAP CER 47PF 25V C0G/NP0 0603
Capacitance:
47 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM15ACG1E470JM on Anpu?
3. Are the KGM15ACG1E470JM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM15ACG1E470JM?
Image KGM15ACG1E470JM
Part Number KGM15ACG1E470JM
Product Status Active
Capacitance 47 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)