KYOCERA AVX KGM15ACG1H101FM
Part No.:
KGM15ACG1H101FM
Datasheet:
AnpuKGM15ACG1H101FM.pdf
Description:
CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 0603
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM15ACG1H101FM on Anpu?
3. Are the KGM15ACG1H101FM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM15ACG1H101FM?
Image KGM15ACG1H101FM
Part Number KGM15ACG1H101FM
Product Status Active
Capacitance 100 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)