KYOCERA AVX KGM15ACG1H120KM
Part No.:
KGM15ACG1H120KM
Datasheet:
AnpuKGM15ACG1H120KM.pdf
Description:
CAP CER 12PF 50V C0G/NP0 0603
Capacitance:
12 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM15ACG1H120KM on Anpu?
3. Are the KGM15ACG1H120KM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM15ACG1H120KM?
Image KGM15ACG1H120KM
Part Number KGM15ACG1H120KM
Product Status Active
Capacitance 12 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)