KYOCERA AVX KGM15ACG1H121JM
Part No.:
KGM15ACG1H121JM
Datasheet:
AnpuKGM15ACG1H121JM.pdf
Description:
CAP CER 120PF 50V C0G/NP0 0603
Capacitance:
120 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM15ACG1H121JM on Anpu?
3. Are the KGM15ACG1H121JM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM15ACG1H121JM?
Image KGM15ACG1H121JM
Part Number KGM15ACG1H121JM
Product Status Active
Capacitance 120 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)