KYOCERA AVX KGM15ACG1H151GM
Part No.:
KGM15ACG1H151GM
Datasheet:
AnpuKGM15ACG1H151GM.pdf
Description:
CAP CER 150PF 50V C0G/NP0 0603
Capacitance:
150 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM15ACG1H151GM on Anpu?
3. Are the KGM15ACG1H151GM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM15ACG1H151GM?
Image KGM15ACG1H151GM
Part Number KGM15ACG1H151GM
Product Status Active
Capacitance 150 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)