KYOCERA AVX KGM15ACG1H680GM
Part No.:
KGM15ACG1H680GM
Datasheet:
AnpuKGM15ACG1H680GM.pdf
Description:
CAP CER 68PF 50V C0G/NP0 0603
Capacitance:
68 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM15ACG1H680GM on Anpu?
3. Are the KGM15ACG1H680GM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM15ACG1H680GM?
Image KGM15ACG1H680GM
Part Number KGM15ACG1H680GM
Product Status Active
Capacitance 68 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)