KYOCERA AVX KGM15ACG1H680KM
Part No.:
KGM15ACG1H680KM
Datasheet:
AnpuKGM15ACG1H680KM.pdf
Description:
CAP CER 68PF 50V C0G/NP0 0603
Capacitance:
68 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM15ACG1H680KM on Anpu?
3. Are the KGM15ACG1H680KM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM15ACG1H680KM?
Image KGM15ACG1H680KM
Part Number KGM15ACG1H680KM
Product Status Active
Capacitance 68 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)