KYOCERA AVX KGM15ACG1H6R8CM
Part No.:
KGM15ACG1H6R8CM
Datasheet:
AnpuKGM15ACG1H6R8CM.pdf
Description:
CAP CER 6.8PF 50V C0G/NP0 0603
Capacitance:
6.8 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM15ACG1H6R8CM on Anpu?
3. Are the KGM15ACG1H6R8CM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM15ACG1H6R8CM?
Image KGM15ACG1H6R8CM
Part Number KGM15ACG1H6R8CM
Product Status Active
Capacitance 6.8 pF
Tolerance ±0.25pF
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)