KYOCERA AVX KGM15ACG1H8R2DM
Part No.:
KGM15ACG1H8R2DM
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuKGM15ACG1H8R2DM.pdf
Description:
CAP CER 8.2PF 50V C0G/NP0 0603
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
KGM - C0G
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
8.2 pF
Tolerance:
±0.5pF
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM15ACG1H8R2DM on Anpu?
3. Are the KGM15ACG1H8R2DM price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM15ACG1H8R2DM?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image KGM15ACG1H8R2DM
Part Number KGM15ACG1H8R2DM
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 8.2 pF
Tolerance ±0.5pF
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)