KYOCERA AVX KGM15ACG2A101KM
Part No.:
KGM15ACG2A101KM
Datasheet:
AnpuKGM15ACG2A101KM.pdf
Description:
CAP CER 100PF 100V C0G/NP0 0603
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM15ACG2A101KM on Anpu?
3. Are the KGM15ACG2A101KM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM15ACG2A101KM?
Image KGM15ACG2A101KM
Part Number KGM15ACG2A101KM
Product Status Active
Capacitance 100 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)