KYOCERA AVX KGM15ACG2A151JM
Part No.:
KGM15ACG2A151JM
Datasheet:
AnpuKGM15ACG2A151JM.pdf
Description:
CAP CER 150PF 100V C0G/NP0 0603
Capacitance:
150 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM15ACG2A151JM on Anpu?
3. Are the KGM15ACG2A151JM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM15ACG2A151JM?
Image KGM15ACG2A151JM
Part Number KGM15ACG2A151JM
Product Status Active
Capacitance 150 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)