KYOCERA AVX KGM15ACG2A181KT
Part No.:
KGM15ACG2A181KT
Datasheet:
AnpuKGM15ACG2A181KT.pdf
Description:
CAP CER 180PF 100V C0G/NP0 0603
Capacitance:
180 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM15ACG2A181KT on Anpu?
3. Are the KGM15ACG2A181KT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM15ACG2A181KT?
Image KGM15ACG2A181KT
Part Number KGM15ACG2A181KT
Product Status Active
Capacitance 180 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)