KYOCERA AVX KGM15ACG2A221KM
Part No.:
KGM15ACG2A221KM
Datasheet:
AnpuKGM15ACG2A221KM.pdf
Description:
CAP CER 220PF 100V C0G/NP0 0603
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM15ACG2A221KM on Anpu?
3. Are the KGM15ACG2A221KM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM15ACG2A221KM?
Image KGM15ACG2A221KM
Part Number KGM15ACG2A221KM
Product Status Active
Capacitance 220 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)