KYOCERA AVX KGM15ACG2A330JM
Part No.:
KGM15ACG2A330JM
Datasheet:
AnpuKGM15ACG2A330JM.pdf
Description:
CAP CER 33PF 100V C0G/NP0 0603
Capacitance:
33 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM15ACG2A330JM on Anpu?
3. Are the KGM15ACG2A330JM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM15ACG2A330JM?
Image KGM15ACG2A330JM
Part Number KGM15ACG2A330JM
Product Status Active
Capacitance 33 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)