KYOCERA AVX KGM15ACG2A331GT
Part No.:
KGM15ACG2A331GT
Datasheet:
AnpuKGM15ACG2A331GT.pdf
Description:
CAP CER 330PF 100V C0G/NP0 0603
Series:
KGM - C0G
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM15ACG2A331GT on Anpu?
3. Are the KGM15ACG2A331GT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM15ACG2A331GT?
Image KGM15ACG2A331GT
Part Number KGM15ACG2A331GT
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 330 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)