KYOCERA AVX KGM15ACG2A680KM
Part No.:
KGM15ACG2A680KM
Datasheet:
AnpuKGM15ACG2A680KM.pdf
Description:
CAP CER 68PF 100V C0G/NP0 0603
Series:
KGM - C0G
Capacitance:
68 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM15ACG2A680KM on Anpu?
3. Are the KGM15ACG2A680KM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM15ACG2A680KM?
Image KGM15ACG2A680KM
Part Number KGM15ACG2A680KM
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 68 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)