KYOCERA AVX KGM15AR70J104KT
Part No.:
KGM15AR70J104KT
Datasheet:
AnpuKGM15AR70J104KT.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 6.3V X7R 0603
Series:
KGM - X7R
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM15AR70J104KT on Anpu?
3. Are the KGM15AR70J104KT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM15AR70J104KT?
Image KGM15AR70J104KT
Part Number KGM15AR70J104KT
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - X7R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)