KYOCERA AVX KGM15AR71A102JM
Part No.:
KGM15AR71A102JM
Datasheet:
AnpuKGM15AR71A102JM.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 10V X7R 0603
Series:
KGM - X7R
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM15AR71A102JM on Anpu?
3. Are the KGM15AR71A102JM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM15AR71A102JM?
Image KGM15AR71A102JM
Part Number KGM15AR71A102JM
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - X7R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1000 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)